Skontaktuj się z naszym doradcą:  +48 606 377 000

Steamer parowy i dezynfekcja miejsca pracy. Czy para niszczy drobnoustroje?
Steamer parowy i dezynfekcja miejsca pracy. Czy para niszczy drobnoustroje?

Gorąca para ze steamera ma bardzo wysoką temperaturę, która zabija 98% drobnoustrojów. Specjaliści zalecają, by w obronie przed COVID-19 prać ubrania w wysokiej temperaturze i prasować je. Steamer parowy możesz wykorzystać w swojej firmie lub biurze do dezynfekcji różnych powierzchni.

 

Co można odkażać parą?

Parownica to idealny sposób na dezynfekcję tkanin. Parę można stosować na wszelkiego rodzaju tkaniny obiciowe, materiały zasłonowe oraz bieliznę restauracyjną i hotelową. Steamer zastosujesz też do odkażania metalowych elementów, takich jak klamki, krany, skrzynki na korespondencję czy barierki. Poprzez prasowanie parowe zabijesz drobnoustroje na powierzchni zabawek, długopisów, plastikowych części mebli oraz na tapicerkach, a nawet na ścianach czy na podłogach (uważaj na powierzchnie pokryte tapetą lub wykładziną, które zostaną uszkodzone przez parę). Steamerem można również zatroszczyć się o bezpieczeństwo we wnętrzu samochodu.

 

Dezynfekcja stemerem – szybko i skutecznie

Jak dezynfekować powierzchnie parownicą? To bardzo proste. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją i uruchomić urządzenie. Następnie trzeba wybrać odpowiednią dyszę – inne końcówki dedykowane są do pielęgnacji tkanin, a inne do powierzchni płaskich, takich jak np. szkło czy plastik. Później wystarczy już tylko skierować strumień pary na dezynfekowany przedmiot. Cały zabieg trwa zaledwie kilka minut. Co ważne, steamer można łatwo przemieszczać z miejsca na miejsce. Dzięki temu można nim bardzo szybko oczyścić dużą powierzchnię. To szczególnie ważne w miejscach, w których jest mało czasu na dezynfekcje, np. w biurach czy sklepach.

 

W jakich branżach sprawdzi się steamer?

Parę warto wykorzystać do dezynfekcji wszędzie tam, gdzie znajdują się meble tapicerowane. Parownica z pewnością sprawdzi się w restauracjach, hotelach oraz miejscach kultury, takich jak kina i teatry. Nawet jeżeli przez jakiś czas instytucje te zostaną zamknięte, po ich otwarciu właściciele będą musieli zmierzyć się z odkażaniem przestrzeni. Parownica to również dobry zakup do biur oraz na hale magazynowe czy produkcyjne. Można nią łatwo odkazić meble tapicerowane oraz metalowe elementy, które używane są przez wiele osób. Steamer przyda się też w sklepach, gdzie można nim łatwo zdezynfekować lady, koszyki, a nawet bilon. W kontekście dezynfekcji można znaleźć dla niego tysiące zastosowań.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl