1 837,00 zł
1 493,50 zł
Parownica do ubrań, czy warto?
Czyli możliwe zastosowania.
Odpowiedź na postawione wyżej pytanie to: "Zdecydowanie tak". Poniżej postaramy się wskazać wszelkie możliwe zastosowania parownicy do ubrań, zarówno te standardowe - jak prasowanie bez żelazka, jak i te mniej oczywiste - jak usuwanie roztoczy, czy odświeżanie mebli.
Zastosowania parownicy / steamera:
-
prasowanie odzieży,
-
usuwanie roztoczy z materaców, poduszek i kołder,
-
prasowanie i odświeżanie firan i zasłon,
-
dezynfekcja ubrań, zabawek oraz miejsc zabaw,
-
usuwanie nieprzyjemnych zapachów,
-
czyszczenie powierzchni materiałowych: kanap, sof, krzeseł, tapicerek samochodowych.
Steamer pozwala na szybkie i skuteczne odprasowywanie ubrań. Podczas prasowania parą nie istnieje ryzyko przypalenia ubrań, czy ich przegrzania (błyszczące ślady na ubraniach). To sprawia, że prasowacz parowy nadaje się do wszystkich, nawet tych najtrudniejszych tkanin. Użycie pary wodnej ma zbawienny wpływ na materiały, powoduje prostowanie się włókien i odświeża je.
Nie tylko ubrania chłoną zapachy. Meble tapicerowane, firanki i zasłony, materace w naszych domach mogą również być przesiąknięte nieprzyjemną wonią.
Steamer sprawdzi się przy odświeżaniu wymagających tkanin, takich które nie są przeznaczone do częstego prania, mogą być czyszczone tylko chemicznie lub trudno je zdjąć, jak na przykład obicia tapicerskie, czy ciężkie zasłony. Parownice zostały zaprojektowane tak, aby bez problemu przemieszczały się po domu. Modele prasowaczy różnych producentów wyposażone są w kółka wyjmowane zbiorniki na wodę i długie kable zasilające, czy wysokie maszty, dzięki którym praca jest wygodniejsza, a wykorzystanie steamera optymalne.
W codziennym użytkowaniu
nasze ubrania chłoną wszystkie zapachy z otoczenia. Poza tymi, które miło się kojarzą, odzież równie skutecznie zachowa dym z papierosów, przypalonego tłuszczu czy spalin. Wszystkie te zapachy można łatwo usunąć podczas codziennego odprasowywania za pomocą parownicy do ubrań.
Jak pokazują badania,
para wodna o wysokiej temperaturze, znakomicie rozprawia się ze wszystkimi niechcianymi lokatorami naszych pościeli, dywanów, kocy i materacy. Roztocza potrafią całkowicie opanować nasze łóżka i zagnieździć się w nich w ilości nawet 2 milionów. Ich odchody zawierają bardzo silne alergeny powodujące między innymi alergię nieżyt nosa i spojówek, migrenowe bóle głowy, wysypki skórne, a nawet astmę oskrzelową i atopowe zapalenie skóry. Walka z roztoczami to nie lada wyzwanie a najskuteczniejszymi okazują się 2 czynniki: temperatura powyżej 60’C i wilgotność w granicach 70 – 80 %. Parownica do ubrań to najskuteczniejsze narzędzie w tej batalii, gdyż spełnia obydwa warunki. Regularnie korzystanie ze steamera zapewni Twojej rodzinie zdrowy i spokojny sen.
Parownica do ubrań - czyszczenie i dezynfekcja. Gorąca para zabija bakterie i wirusy.
Jednym z zastosowań parownicy jest czyszczenie i dezynfekcja ubrań, zabawek i mebli tapicerowanych. Para nie powoduje alergii i nie pozostawia po sobie resztek preparatów na czyszczonych powierzchniach. Nie powoduje uczuleń i podrażnień skóry.
Temperatura pary wydobywającej się z urządzenia sięga prawie 100 stopni Celsjusza. Tak gorąca para skutecznie zabija wszelkie drobnoustroje na płaszczach, czapkach, kurtkach i szalach. Pozwoli też skutecznie oczyścić tapicerowane powierzchnie, a przy odpowiednim przyłożeniu dyszy pary, również uchwyty do mebli, torby zakupowe, torebki, klucze, klamki, czy wycieraczki.
Po powrocie do domu, warto sięgnąć po parownicę i na wygodnym wieszaku, oczyścić ubrania wierzchnie, czy buty. Dodatkowo, sukienki, sweterki z naturalnych tkanin, delikatne szale i czapki, których nie można prać w temperaturze 60 stopni, warto również regularnie dezynfekować prasowaczem parowym.