Masz pytania? Potrzebujesz porady w doborze urządzenia? ZADZWOŃ DO EKSPERTA 606 377 000

Prasowanie i odświeżanie firanek i zasłon
Prasowanie i odświeżanie firanek i zasłon

Prasowacz parowy lepszy od żelazka

Oczywiście można pokusić się o prasowanie zasłon zwykłym żelazkiem, byłoby to jednak czasochłonne i bardzo niewygodne. O wiele prościej powiesić świeżo wyprane firany w oknie, a zagniecenia wyprasować parą, bez kłopotliwego rozkładania materiału na desce do prasowania. Wiele modeli parownic do ubrań ma w komplecie specjalne szerokie dysze do prasowania dużych połaci tkaniny – do zasłon i firanek nadadzą się idealnie. Ręczna parownica również wystarczy, choć w tym przypadku przyda się nieco wprawy.

  

Jak skutecznie wyprasować parą zasłony?

Zdecydowanie najłatwiej prasować zasłony i firanki już wiszące w oknie. Podstawową zasadą jest powieszenie ich od razu po wypraniu – im więcej czasu materiał spędzi w pralce, tym bardziej będzie pognieciony. Najlepiej najpierw wyprasować całą górną część tkaniny, a potem dopiero dolną, żeby co chwilę nie wchodzić na drabinę czy stołek. Prasownicę parową należy prowadzić pionowymi ruchami w pewnej odległości od materiału. Lepiej nie trzymać steamera zbyt długo w jednym punkcie – miejsce zbyt długo poddawane działaniu pary może zbyt mocno nasiąknąć wodą i zostanie wtedy nieestetyczna plama. Niektóre tkaniny ponadto mogą się odbarwić od zbyt intensywnego oddziaływania wysokiej temperatury – zawsze warto sprawdzać najpierw na niewidocznym fragmencie materiału, jak zachowa się w kontakcie z prasowalnicą parową. Zasłony z grubych, ciężkich tkanin zazwyczaj wymagają prasowania parą z obu stron, gdyż zagniecenia są trudniejsze do usunięcia. Warto też poprosić kogoś o pomoc w rozkładaniu zasłony.

 

Zasłony w miejscach publicznych

Prasowanie parą to doskonały sposób na odświeżanie zasłon i firan w miejscach, w których przewija się dużo ludzi – w butikach, dużych sklepach odzieżowych, hotelach czy restauracjach. Prasowacz parowy świetnie radzi sobie z dezynfekowaniem tkanin – ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w obecnych czasach. Gorąca para eliminuje bakterie, wirusy (w tym koronawirusa) oraz roztocza. Dobrym pomysłem jest regularne sterylizowanie zasłon w przymierzalniach, gdyż są bardzo często dotykane przez wiele osób. Za pomocą parownicy do ubrań łatwo usunąć też nieprzyjemne zapachy, którymi mogą przesiąknąć dekoracje okienne wiszące na przykład w restauracji.

 

 

Prasowanie parą firanek

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl