Masz pytania? Potrzebujesz porady w doborze urządzenia? ZADZWOŃ DO EKSPERTA 606 377 000

Nieprzyjemne zapachy? Usuniesz je za pomocą prasowacza parowego
Nieprzyjemne zapachy? Usuniesz je za pomocą prasowacza parowego

Parownica do ubrań ma wiele zalet. Dzięki niej ubrania można wyprasować szybko i bez wysiłku w sposób całkowicie bezpieczny dla większości tkanin, nawet tak delikatnych jak jedwab. Prasowanie parą dodatkowo dezynfekuje ubrania, niszcząc roztocza, a także większość bakterii, wirusów oraz zarodników grzybów i pleśni, które nierzadko odpowiadają za nieprzyjemny zapach.

Szybkie odświeżanie ubrań parą

Prasowacz parowy to doskonały sposób, by odświeżyć ubranie po krótkotrwałym noszeniu. Prasowalnica parowa pozbawi je zapachu potu, jedzenia czy papierosów. Z pomocą steamera odświeżysz także płaszcze, by przygotować je do noszenia ich w nowym sezonie, a także rzadko używane garnitury czy sukienki. Długo wiszące w szafie stroje z czasem nabierają nieprzyjemnej woni. Parownicą usuniesz ją w kilka chwil – wystarczy kilka pociągnięć dyszą po tkaninie, a ubranie będzie świeże i gotowe do założenia.

 

Usuwanie zapachów z tapicerki

Prasowanie parowe pozwoli usunąć nieprzyjemne zapachy także z tapicerki kompletu wypoczynkowego – na przykład dymu tytoniowego, jeśli w pomieszczeniu często pali się papierosy. Prasowacz parowy łatwo zlikwiduje również woń jedzenia z kanap i zasłon w domu czy restauracji. Z jego pomocą odświeżysz też stare meble tapicerowane, które na przykład przez długi czas stały w piwnicy i przeszły zapachem stęchlizny.

Usuwanie zapachów z tapicerki 

 

Jak się pozbyć kuchennych woni?

Steamer jest urządzeniem wielofunkcyjnym – można go wykorzystać nie tylko do prasowania parą. Przyda się do usuwania niepożądanych zapachów w kuchni. Użyty do czyszczenia piekarnika rozmiękczy przypalony brud, dzięki czemu łatwo będzie go wytrzeć gąbką lub szmatką. Zniknie również woń spalenizny i tłuszczu, a piekarnik będzie jak nowy. Warto jednak pamiętać, że prasowalnicą do ubrań raczej trudno będzie usunąć mocne, stare zabrudzenia. Prasowacz parowy można wykorzystać także do likwidacji zapachu śmieci ze śmietnika. Lepiej jednak nie używać parownicy do usuwania zapachów z lodówki – urządzenie może ulec uszkodzeniu, dlatego lepiej postawić na specjalne środki do czyszczenia lodówek lub wykorzystać domowe sposoby, takie jak soda czy ocet.

 

Ekologiczne sprzątanie parą

Parownica doskonale sprawdzi się też w łazience. Pozwoli ograniczyć użycie szkodliwych chemikaliów – za pomocą pary łatwo wyczyścisz toaletę. Gorąca para dostanie się w trudno dostępne zakamarki, dzięki czemu w szybki i ekologiczny sposób zdezynfekujesz muszlę klozetową i odświeżysz zapach w pomieszczeniu.

Jeśli w domu są małe dzieci lub zwierzęta, również warto zaopatrzyć się w prasowalnicę parową. Najmniejszym domownikom często zdarzają się różne nieprzyjemnie pachnące wypadki. Steamer pozwoli zdezynfekować zabrudzone miejsca i usunąć niepożądane wonie.

 

Odświeżanie auta za pomocą steamera

Prasowaczem ręcznym usuniesz także nieprzyjemne zapachy ze swojego samochodu. Prasowanie parą tapicerki odświeży ją. Zniknie zapach kurzu, a jeśli w samochodzie palono papierosy, także dymu tytoniowego. To dobry pomysł, jeśli zamierzasz sprzedać auto – przyjemnie pachnący samochód szybciej przypadnie do gustu potencjalnym nabywcom.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl