Masz pytanie dotyczące czyszczenia i prasowania parą?  Zadzwoń do nas: +48 606 377 000

Jak szybko umyć piekarnik i mikrofalówkę?
Jak szybko umyć piekarnik i mikrofalówkę?

Kolejna próba wyczyszczenia piekarnika spełzła na niczym? Tradycyjne szorowanie jest męczące, pochłania mnóstwo czasu i niekiedy nie daje satysfakcjonujących efektów. Rozwiązaniem jest… parownica, czyli myjka parowa! Dzięki niej możesz szybko wyczyścić piekarnik, mikrofalówkę i wiele innych sprzętów AGD. Jak zrobić to szybko i efektywnie? Podpowiadamy!

Tradycyjne czyszczenia piekarnika i mikrofalówki

Jakie są sposoby na czyszczenie takich urządzeń, jak kuchenka mikrofalowa czy piekarnik? Wiele osób próbuje myć je za pomocą detergentów – takich jak płyn do mycia naczyń albo . Zdecydowanie tego nie polecamy! Po pierwsze, takie czyszczenie wymaga włożenia sporego wysiłku i jest czasochłonne. Szorowanie może uszkadzać powierzchnię tych urządzeń, co negatywnie odbije się na ich wyglądzie i żywotności. Ponadto jest ryzyko, że resztki środków chemicznych pozostaną na powierzchni i przenikną do żywności podczas pieczenia czy podgrzewania. Można też sięgnąć po domowe metody, np. pastę z sody, wody i octu, jest to jednak dość uciążliwe – mieszankę trzeba nałożyć na zanieczyszczenia i czekać, aż zadziała, a potem wyszorować powierzchnię. Innym sposobem jest spryskiwanie zabrudzonych powierzchni mieszanką wody i octu. Z pewnością nie jest też Ci obcy domowy sposób, który polega na wstawieniu do piekarnika garnka z wrzątkiem. Żaden tych sposobów nie gwarantuje jednak, że doczyścisz wszystko.

Myjka parowa – szybki sposób na usuwanie zabrudzeń

Alternatywą dla powyższych metod jest parownica, czyli myjka parowa. To skuteczne rozwiązanie – szybkie, efektywne i wygodne. Czyszczenie parą bije na głowę inne sposoby usuwania uporczywych zabrudzeń, takich jak przypalony tłuszcz. Dlaczego to najlepszy wybór? Ze względu na właściwości pary! Gorąca para pod ciśnieniem rozpuszcza brud i odrywa go od powierzchni, pozostawiając ją idealnie czystą. W dodatku skutecznie likwiduje niemal wszystkie bakterie i wirusy, dzięki czemu czyszczone sprzęty są zdezynfekowane i bezpieczne. Nie musisz używać szkodliwych środków chemicznych – wykorzystujesz do sprzątania jedynie małe ilości wody. Czyszczenie parowe jest więc nie tylko szybkie i skuteczne, ale również ekologiczne i zdrowe dla domowników.

Jak szybko wyczyścić kuchenkę mikrofalową i piekarnik myjką parową?

Mycie sprzętów kuchennych za pomocą parownicy jest wyjątkowo szybkie i efektywne. By móc wygodnie czyścić takie urządzenia, warto wybrać taki model myjki, który wyposażony jest w różne akcesoria ułatwiające usuwanie brudu z różnych powierzchni (takich jak dostępne w naszej ofercie parownice Euroflex Vapour M4 lub M6S). Czyszczenie należy zacząć od wewnątrz. Za pomocą dyszy z małą szczotką należy wyczyścić wewnętrzne powierzchnie oraz przetrzeć je czystą ściereczką, by zebrać zanieczyszczenia. Następnie czas na drzwiczki. To na nich (zwłaszcza w przypadku piekarnika) często osadza się najtrudniejszy do usunięcia brud. Wewnętrzną szybę czyścimy myjką parową przy użyciu dyszy ze szczoteczką albo dyszy punktowej. Po zebraniu brudu czystą szmatką czas na zewnętrzną stronę drzwiczek – można to zrobić myjką parową z końcówką do okien lub innych niewielkich powierzchni. Do umycia piekarnika czy mikrofali idealnie sprawdzi się wielofunkcyjna myjka parowa, taka jak proponowane wyżej modele M4 i M6S. Z jej pomocą sprzątniesz błyskawicznie i skutecznie nie tylko poszczególne zakamarki kuchenne, ale i cały dom od podłogi aż po sufit – wszystko będzie higienicznie czyste.

Wielofunkcyjna myjka parowa – uniwersalny wybór

Przed Tobą podjęcie decyzji co do modelu myjki parowej? Podpowiadamy – wybierz taki model, dzięki któremu doczyścisz piekarnik i umyjesz kuchenkę mikrofalową oraz wszystkie inne zakamarki w domu. Kluczem jest uniwersalność. Dlatego warto wybrać taką parownicę, która w zestawie ma m.in. końcówkę do mycia podłóg, małą końcówkę do mniejszych powierzchni z kompletem ściereczek, dyszę punktową, małą szczotkę i końcówkę do mycia okien. Taki komplet akcesoriów znajdziesz w zestawie z myjką parową Euroflex Vapour M6S. Dobrze sprawdzi się także model mopa parowego Euroflex Vapour M4 – to urządzenie o dużej mocy sprzedawane jest w komplecie z dyszą punktową, okrągłymi szczotkami i skrobakiem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl