Skontaktuj się z naszym doradcą:  +48 606 377 000

Domowa dezynfekcja steamerem. Para zabija wirusy, bakterie i grzyby
Domowa dezynfekcja steamerem. Para zabija wirusy, bakterie i grzyb

W dobie epidemii wszyscy przykładamy jeszcze większy nacisk na higienę. Często myjemy ręce, dbamy o to, by nie dotykać okolic twarzy. Jednak to za mało. Patogeny mają skłonność do utrzymywania się na powierzchniach przez wiele godzin, w zależności od rodzaju materiału, na który zostały naniesione. Dla pełnego bezpieczeństwa warto odkażać ubrania oraz powierzchnie, z którymi mamy częsty kontakt.

Wirusy przenoszą się między ludźmi w różny sposób. Głównym kanałem rozprzestrzeniania COVID-19 jest droga kropelkowa. Oznacza to, że może złapać wirusa mając kontakt z wydzielinami osoby zakażonej. Do zakażenia dochodzi nie tylko wtedy, gdy ktoś na nas nakaszle lub nakicha, ale również w przypadku, gdy dłonią z zarazkami chwyci za przedmioty, z których później będziemy korzystać. Jeśli po dotknięciu ich przeniesiemy patogen w okolice twarzy, a zwłaszcza ust czy oczu, może dojść do zakażenia.

 

Odświeżanie odzieży po powrocie do domu

W czasie epidemii najlepiej nie wychodzić z domu. Nie da się jednak tego całkowicie wyeliminować. Po powrocie do mieszkania z pewnością najpierw trzeba dokładnie umyć ręce. Dobrym pomysłem stanie się zdezynfekowanie odzieży. Jak to zrobić? Kurtki i płaszcze trudno za każdym razem wkładać do pralki. Do pomocy w walce z wirusem warto wykorzystać steamer. Gorąca para zabija 98% drobnoustrojów. Wykorzystaj ją do szybkiej dezynfekcji odzieży. Cały zabieg potrwa kilka minut, a okrycia wierzchnie staną się bezpieczne, pachnące i wyprasowane.

 

Dezynfekcja mieszkania po chorobie

W przypadku każdej choroby wirusowej, nie tylko COVID-19, ważne jest to, by nie doprowadzić do zarażenia domowników. Dlatego miejsca, w których przebywał chory, trzeba odpowiednio odkazić. Nie bez powodu zawsze po grypie pierze się pościel i ubrania. W przypadku koronawirusa trzeba postępować jeszcze dokładniej. Gorącą parę warto wykorzystać do zabicia drobnoustrojów gnieżdżących się w tapicerkach meblowych, tkaninach zasłonowych oraz w poduszkach i kołdrach. Gorąca para to również sprawdzony sposób na odkażenie sanitariatów (wanna, toaleta, umywalka), metalu, plastiku czy szkła. Dlatego steamerem możesz czyścić przedmioty, które są często używane przez domowników, np. klamki oraz klucze.

 

Odkażanie paczek i zakupów

Naukowcy donoszą, że koronawirus może przetrwać na powierzchni przedmiotów nawet do kilku dni. Dlatego powinniśmy dbać o to, by myć ręce po kontakcie z zakupami lub przesyłkami. Dobrym sposobem na to, by uczynić wszystkie towary przyniesione do domu bezpiecznymi dla zdrowia, będzie ich odkażanie parownicą. Gorąca para nie uszkadza delikatnych powierzchni, a zabije zarazki. Można nią także wyczyścić przesyłki kurierskie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl