Masz pytania? Potrzebujesz porady w doborze urządzenia? ZADZWOŃ DO EKSPERTA 606 377 000

Dezynfekcja ubrań w dobie pandemii – kilka praktycznych porad dla sklepów odzieżowych
Dezynfekcja ubrań w dobie pandemii – kilka praktycznych porad dla sklepów odzieżowych

Pandemia COVID-19 wywróciła do góry nogami znaną nam rzeczywistość. Świat stał się pełen ograniczeń. Sprzedaż ubrań w dużej części przeniosła się do sieci. Mniejsze stacjonarne sklepy odzieżowe cały czas czekają na klientów, którzy obsługiwani są w okrojonym gronie. Natomiast galerie handlowe, po kilku tygodniach zamknięcia, właśnie na nowo stają się dostępne dla kupujących. Możemy powoli zacząć wracać do normalności, jednak musimy przestrzegać surowych zasad higieny i dezynfekować ubrania oraz powierzchnie. Jak robić to łatwo i szybko?

 

Parą w koronawirusa

Dobry sposobem na odkażenie odzieży jest steamer. Koronawirus ginie w wysokiej temperaturze, a para emitowana przez prasowacz ma aż 98°C. Oznacza to, że odzież, która zostanie zdezynfekowana steamerem, staje się w pełni bezpieczna. Co ważne, para nie może przypalić materiału ani wywołać efektu świecenia. Ponadto steamer nadaje się nawet do pielęgnacji delikatnych materiałów, takich jak tiul, organza czy aksamit. Ogromną zaletą odkażania parą jest to, że większość sklepów odzieżowych ma już steamer na stanie. Wystarczy go tylko wykorzystać.

 

Regularna dezynfekcja odzieży

Jak zachować higienę w sklepach odzieżowych? Odzież powinna być dezynfekowana tuż przed tym, gdy po przymierzeniu ma wrócić na swoje miejsce na sklepowych półkach. Można to łatwo zorganizować. Przy wyjściu z przymierzalni wystarczy wydzielić miejsce na odkładanie przymierzonej odzieży oraz wyznaczyć personel, który będzie odpowiedzialny za jej pielęgnację jeszcze w strefie przymierzania. Dezynfekcja parą jest łatwa i szybka. Ubranie wystarczy rozwiesić na wieszaku i wyprasować w pionie. O odkażanie odzieży muszą zadbać również sklepy internetowe, które obsługują zwroty. Jeszcze przed epidemią w większości magazynów odzież odsyłana przez klientki była odświeżana steamerem przed ponownym wprowadzeniem do oferty. W czasie epidemii warto robić to jeszcze dokładniej i zadbać o to, by pielęgnacji parą były poddane wszystkie ubrania oraz buty i akcesoria tekstylne. To najlepszy sposób na przestrzeganie reżimu sanitarnego.

 

Bezpieczny sklep w dobie pandemii

Prasowacz parowy przyda się nie tylko do pielęgnacji przymierzanych ubrania. Steamer można wykorzystać również do odkażania przestrzeni. Prasowalnica nada się do odświeżenia sklepowych mebli, w tym tapicerowanych krzeseł czy sof. Warto zastosować ją także do regularnej dezynfekcji blatów, stołów ekspozycyjnych, półek oraz firmowej odzieży czy obuwia. Zabijanie zarazków parą jest bardzo skuteczne i przebiega bardzo szybko. Steamer nie wymaga zastosowania detergentów – do jego działania wystarczą tylko prąd oraz woda.

Pliki (1)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl